Interdyscyplinarny
Festiwal Sztuk
M{i}aSTO/a Gwiazd

odbywa się w postindustrialnym mieście Żyrardowie,
gdzie czerwona cegła maluje krajobraz miasta.
O NAS {!!!}

www.artNoble.pl

Nad przyznawaniem najważniejszej nagrody Festiwalu czuwają wybitne osobistości świata nauki, sztuki i kultury.
Kuratorzy poszczególnych dziedzin trzymają pieczę nad przebiegiem konkursu artNoble i poziomem Miasta Sztuk {!!!}

Prof. Ewa Iżykowska-Lipińska

Kurator artNoble Muzyka
{Uniwersytet Muzyczny w Warszawie}

Prof. Andrzej Strzelecki

Kurator artNoble Teatr
{Akademia Teatralna w Warszawie}

Prof. Jan Tutaj

Kurator artNoble Plastyka
{Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie}

Prof. Artur Krajewski

Kurator Fesitwalu Sztuk
{Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie}

Z wielką radością przyjęłam zaproszenie

do udziału w inicjatywie Fundacji artHOLDING i prof. Artura Krajewskiego pod hasłem ArtNoble. Czym jest ten nowy rodzaj konkursu, który miał już dwie edycje i dalej zatacza coraz szersze kręgi w środowiskach akademickich? Po pierwsze: ma charakter interdyscyplinarny, łączy uczelnie dając im szansę pokazania owoców swoich poszukiwań twórczych – w postaci najlepszych dyplomów studentów. Po drugie: integruje środowiska artystyczne i mobilizuje do pdejmowania wspólnych działań. Po trzecie: promuje młodych, zdolnych ludzi, którzy stają się wizytówką kulturaną naszego kraju w świecie.
Prof. Ewa Iżykowska
Prorektor ds. studenckich i zagranicznych UMFC

{czytaj więcej}

Mury Miasta Sztuk

odwiedziło do tej pory ponad 3500 artystów, ponad 500 znanych i rozpoznawalnych osobistości świata nauki, kultury i sztuki.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.