artStatuetki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Konkurs artNoble

To nasz ukłon w kierunku innych. Chcemy dzielić się naszą sztuką i naznaczać innych pozytywną energią. Dlatego właśnie stworzyliśmy własne nagrody!

artNoble – najlepszy dyplom z publicznych uczelni artystycznych /Plastyka i Muzyka/ Laureaci:

PLASTYKA: Paweł Kwiatkowski /ASP Łódź, 2012/, Jacek Dudek /ASP Kraków, 2013/, Marcelina Groń /ASP Wrocław, 2014/, Nadia Świerczyna /ASP Katowice, 2015/;
MUZYKA Marta Kordykiewicz /UMFC w Warszawie, 2014/, Alina Adamska-Raitarovskyi /AM w Łodzi, 2015/

www.artnoble.pl


 

Złoty artKciuk – nagroda dla wybitnej Osobistości polskiego życia kulturalno-artystyczno-społecznego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury i sztuki.

www.artkciuk.pl

 

Historia i laureaci nagrody ArtKciuka:

 

Marek Niedźwiecki – ukończył studia na Wydziale Budownictwa Politechniki Łódzkiej ze specjalnością w zakresie technologii i organizacji budownictwa. Pracę w zawodzie, z którego jest znany w całej Polsce, zaczął od Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej. Związany głównie z Programem Trzecim Polskiego Radia oraz Radiem Złote Przeboje, prowadzi autorskie audycje. Okazjonalnie współpracuje z prasą, telewizją oraz festiwalami kulturalnymi. Jest pomysłodawcą imponującej liczby kolekcji płyt, m.in. „Smooth Jazz Cafe” oraz „25 lat Listy Przebojów Trójki”. Otrzymał m.in. Złoty Mikrofon (1993), Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (2011) oraz Doroczną Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie upowszechniania i animacji kultury (2012). 
Laureat ArtKciuka 2015 za nieoceniony wkład w kulturę polską, w szczególności w dziedzinę muzyki. Dziekujemy za Listę Przebojów Programu Trzeciego, za audycjęb, za Listę Przebojów Marka Niedźwieckiego, za kultowe audycje muzyczne, za bogate kolekcje muzyczne przebojów Programu Trzeciego, świetne publikacje, które są kopalnią wiedzy o historii muzyki, jej różnorodnym charakterze, obyczajach muzycznych i towarzyskich, a przede wszystkim o zawodzie rasowego radiowca, którym Pan bez wątpienia jest. Dziekujemy za wspaniały, ciepły głos, za ogromną wiedzę muzyczną, która inspiruje odbiorców, za takt i kulturę medialnego przekazu.

niedziewcki artkciuk 2015


Artur Rojek – muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów i gitarzysta. Członek zespołów Myslovitz (1992-2012) i Lenny Valentino (1998-2001). Członek Akademii Fonograficznej ZPAV. Jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym OFF Festivalu, który przez pierwsze cztery lata odbywał się w Mysłowicach, a w roku 2010 został przeniesiony do Katowic. 
Laureat ArtKciuka 2014 za stworzenie Off Festivalu, który nie jest „modny", bo wyprzedza trendy, za konsekwencję w działaniu, za wytrwałość, za ogromny talent, wielką wrażliwość i skromność przy jednoczesnej sile charakteru i ogromnej charyzmie.

Artur Rojek otrzymuje nagrodę artKciuk


Roman Gutekzałożyciel i współwłaściciel firmy Gutek Film. W czasie studiów prowadził Dyskusyjny Klub Filmowy UBAB, potem HYBRYDY. W latach 80. zorganizował wiele przeglądów przybliżających polskim widzom nieznane filmy zachodnich kinematografii (m.in. przegląd kina niemieckiego w 1984 roku – ponad 100 tytułów). W 1985 r. stworzył Warszawski Festiwal Filmowy i pełnił funkcję jego dyrektora do 1992 roku. Był jednym z założycieli Fundacji Sztuki Filmowej i dyrektorem jej działu dystrybucji (1990-94). W latach 1995-2000 Roman Gutek był dyrektorem programowym Festiwalu Filmowego i Artystycznego LATO FILMÓW w Kazimierzu Dolnym. W 2001 roku zorganizował w Sanoku festiwal filmowy, który od 2002 roku – pod nazwą NOWE HORYZONTY – odbywał się w Cieszynie. Jego 5. edycja była ostatnią, która miała miejsce w pięknym miasteczku nad Olzą. Od roku 2006 festiwal NOWE HORYZONTY odbywa się we Wrocławiu. Za swoją kulturotwórczą działalność Roman Gutek otrzymał w 2003 roku Paszport POLITYKI, prestiżowe wyróżnienie jednego z największych polskich tygodników.
Laureat ArtKicuka 2013 na V jubileuszowym Festiwalu w Żyrardowie za wyjątkowy wkład w rozwój świadomości filmowej polskiego społeczeństwa, w tym również najmłodszych odbiorców sztuki filmowej, za przybliżenie dzieł tak wybitnych twórców, jak m.in. Lars von Trier, Pedro Almodovar, Peter Greeneway.

Roman Gutek otrzymuje nagrodę artKciuk


Krystyna Janda – kobieta-instytucja, gra, reżyseruje, pisze, maluje, zarządza Teatrem Polonia. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Warszawie. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w Szkicu do sześciu części. W filmie fabularnym pierwszy raz zagrała u Andrzeja Wajdy (Człowiek z marmuru). Rolą tą zwróciła na siebie uwagę zarówno krytyków, jak i publiczności. Grywa najczęściej postacie kobiet silnych i zdecydowanych, o bogatym życiu zewnętrznym. Ma na swoim koncie wiele kreacji, które na stałe zapadły w pamięci widzów m.in.: Człowiek z żelaza, Przesłuchanie, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową czy Kochankowie mojej mamy.
Laureatka ArtKciuka 2013 na IV Interdyscyplinarnym Festiwalu w Żyrardowie za wyjątkową osobowość twórczą, za charyzmę i konsekwentne dążenie do celu, za genialne kreacje aktorskie i stworzenie dwóch teatrów: Teatru Polonia i Och-Teatru.

Krystyna Janda otrzymuje nagrodę artKciuk w 2012 roku


 Marek Żydowicz – historyk sztuki, organizator Camerimage – Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych, promotor działań artystycznych, producent filmowy i reżyser. Założyciel Fundacji Tumult w Toruniu. Pełnomocnik Ministra Kultury do realizacji programu Znaki Czasu. Zadebiutował na przeglądzie filmowym Droga ku nowej Europie. Autor scenariusza i reżyser filmu fabularnego Owoce miłości. Współproducent filmu Kilka kromek chleba (2005), producent wykonawczy filmu Trzy spełnione marzenia (2003) oraz reżyser i scenarzysta filmu dokumentalnego Klik (2001). Współpracował z Peterem Weirem przy doborze polskiej części obsady filmu: Master and Commander oraz w 2006 roku współproducent filmu Davida Lyncha Inland Empire. Laureat Paszportu Polityki dla Kreatora Kultury.
Laureat ArtKciuka 2011 na III Interdyscyplinarnym Festiwalu w Żyrardowie za przebojowość, wiedzę, fachowość, przekraczanie granic i odwagę w realizacji działań związanych z szeroko rozumianą sztuką filmową, przede wszystkim – operatorską, za przybliżenie Polakom świata międzynarodowego kina i jego wybitnych przedstawicieli.

Marek Żydowicz otrzymuje artKciuk w 2011 roku


Jurek Owsiak – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny, showman, działacz charytatywny i społeczny. Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którą założył i jest prezesem tej fundacji od początku jej istnienia, tj. od 1993 roku. Jest głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która obecnie jest jedną z największych akcji charytatywnych w Europie. W ciągu ponad 20 lat istnienia WOŚP podczas Finałów zebrano ponad 500 milionów złotych, głównie na rzecz medycyny dziecięcej, przez co sprzęt oferowany przez fundację trafił do wielu szpitali w całej Polsce oraz przyczynił do uratowania zdrowia i życia dzieci. Jurek Owsiak jest również pomysłodawcą i organizatorem największego festiwalu open-air w Europie – Przystanek Woodstock - organizowanego od 1995 roku, który gromadzi wielu artystów z kraju i zagranicy.
Laureat ArtKciuka 2010 za Festiwal Przystanek Woodstock, za Akademię Sztuk Przepięknych, za niewyczerpaną energię w działaniu i pasję tworzenia. Za interdyscyplinarność w swoich poczynaniach i za wielość talentów w obszarze artystycznym.

Jerzy Owsiak otrzymuje artKciuk w 2010 roku


Złota ŻyRybka – to nagroda specjalna dla Osobowości „lokalnej”działającej także „globalnie", pochodzącej z powiatu żyrardowskiego, ale niekoniecznie tu urodzone.

Laureaci: 2015 – Krzysztof Gwiazda2014 – Włodzimierz Pawlik, 2013 – Włodzimierz Śliwiński, 2012 – Jarosław Gajewski, 2011 – Jerzy Paruszewski, 2010 – Jacek Czubak, 2009 – Mirosław Wasiewicz/.


Złota Żyrafka – dla nietuzinkowej Osobowości wybieranej przez dzieci i młodzież.

Laureaci: 2015 –Maciej Orłoś, 2014 - Jarosław Boberek.


Medal artMecenat – dla Osobistości, która dynamicznie wspiera rozwój Kulturu i Sztuki w naszym kraju.

Laureat: 2015 – Mateusz Morawiecki.


artSkrypt – statuetka kierowana w artDłonie wybitnego twórcy scenariuszy filmowych i/lub teatralnych za umiłowanie Słowa Pisanego, przekutego na ruchome obrazy.

Laureat: 2015 – Krzysztof Piesiewicz.

 

 

Mury Miasta Sztuk

odwiedziło do tej pory ponad 3500 artystów, ponad 500 znanych i rozpoznawalnych osobistości świata nauki, kultury i sztuki.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem