Złoty artSkrypt

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

{ze słownika artŁaciny} – statuetka kierowana w artDłonie wybitnego twórcy scenariuszy filmowych i/lub teatralnych za umiłowanie Słowa Pisanego, przekutego na ruchome obrazy.

- Laureat 2017 Krzysztof Rak

DSC 2993 1
Krzysztof Rak -
scenarzysta, producent filmowy. Ukończył Wydział Wiedzy o Teatrze PWST im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2005 r. inicjator i pierwszy redaktor naczelny miesięcznika teatralnego „Foyer”. W latach 2005–2008 szef produkcji filmów dokumentalnych w HBO Polska, współautor koncepcji pasma filmów dokumentalnych Bez cenzury na antenie HBO w Polsce. Odpowiedzialny za produkcję, zakupy i promocję pasma. Jest producentem takich filmów jak: Sztuka kochania: historia Michaliny Wisłockiej, Bogowie, Mazurek, Big Love.  

Laureat nagrody artSkrypt - dla wybitnego twórcy scenariuszy filmowych

 


-
Laureat 2016 Tomasz Wasilewski

wasilewski


Tomasz Wasilewski - polski reżyser filmowy i scenarzysta, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem za najlepszy scenariusz na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie (2016). Absolwent studiów na kierunku reżyseria filmowa i telewizyjna w pomaturalnej Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie.
Laureat artSkryptu - dla wybitnego twórcy scenariuszy filmowych.

 

- Laureat 2015 Krzysztof Piesiewicz

Krzysztof Piesiewicz – w latach 70. rozpoczął praktykę adwokacką, a w okresie stanu wojennego występował w procesach działaczy NSZZ „Solidarność” oraz jako oskarżyciel posiłkowy w procesie zabójców ks. Jerzego Popiełuszki. Jest członkiem instytucji i organizacji zajmujących się kulturą, m.in. Amerykańskiej Akademii Filmowej, francuskiego Societe des Auteurs et Compositeurs Dramatiques, Rady Etyki Mediów oraz Polskiego PEN-Clubu. Jest współautorem scenariuszy filmowych do 17. filmów Krzysztofa Kieślowskiego, m.in. Bez końca, Dekalog, Podwójne Życie Weroniki, Trzy kolory; scenariusze te wielokrotnie nagradzano, m.in. europejską nagrodą filmową Felix (1989), na festiwalach w Cannes, San Sebastian, Wenecji, Berlinie, Gdańsku, a scenariusz filmu Trzy Kolory. Czerwony otrzymał nominację do Oscara.

 

 

Mury Miasta Sztuk

odwiedziło do tej pory ponad 3500 artystów, ponad 500 znanych i rozpoznawalnych osobistości świata nauki, kultury i sztuki.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem