M{i}aSTO/a Dzieci

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Miasto Dzieci i Młodzieży jest integralną częścią Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk od samego początku jego powstania. Jest realizowane z myślą o młodych odbiorcach sztuki. W dużej mierze jest realizowane przez Dzieci dla Dzieci w przyjaznej, artystycznej atmosferze. Co roku przygotowywany jest różnorodny program artystyczny oparty na interdyscyplinarności. W ofercie są: warsztaty tematyczne, od muzycznych, przez taneczne, po plastyczne, teatralne czy projektowe; koncerty, spektakle, spotkanie ze znanymi i lubianymi postaciami świata dziecięcej i młodzieżowej kultury. Odwiedzili nas m.in.: Ewa Chotomska /kultowa Ciotka Klotka/, Andrzej Marek Grabowski /Profesor Ciekawski/, Andrzej Marzec /Pan Tik-Tak/ czy Jarosław Boberek /Król Julian/. Od kilku edycji współpracuje z nami kultowy zespół Fasolki, który w zeszłym roku obchodził 30-lecie swojego istnienia. Partnerem Miasta Dzieci i Młodzieży jest Dom Kultury Łazienkowska w Warszawie i Galeria Rozwijania Talentów i Umiejętności. Na scenie Miasta Dzieci i Młodzieży występują młodzi prezenterzy.

Statuetką przyznawaną w M{i}aSTO/a Dzieci jest Złota ŻyRafka – nagroda Miasta Dzieci i Młodzieży dla wyjątkowego twórcy, który swoim talentem, charyzmą i energią podbił dziecięce serca. Do nagrody nominacje zgłaszajają dzieci i młodzież. W 2014 roku nagroda została wręczona po raz pierwszy.

- Laureaci 2018 Ewa Chotomska, Marek Grabowski, Krzysztof Marzec. Nagrodę otrzymali za nieoceniony wkład w sztukę i edukację związaną z najmłodszymi.

- Laureat 2017 Marcin Prokop. Nagrodę otrzymał za osobowośc i charyzmę telewizyjną.

- Laureat 2016 Edward Lutczyn. Nagrodę otrzymał za tworzenie ilustracji do bajek dla dzieci.

- Laureat 2015 Maciej Orłoś. Nagrodę otrzymał za bycie Ambasadorem Akcji Cała Polska czyta Dzieciom i za cykl książek o przygodach Kuby i Meli.

- Laureat 2014 Jarosław Boberek. Nagrodę otrzymał za mistrzowski dubbing postaci Króla Juliana w filmie Pingwiny z Madagaskaru.

 

lutczyn zyrafka 2017

orlos zyrafka 2015

boberek zyrafka 2014

dzieci002

dzieci003

dodatkowe002

dzieci001

dzieci005

dzieci006

Mury Miasta Sztuk

odwiedziło do tej pory ponad 3500 artystów, ponad 500 znanych i rozpoznawalnych osobistości świata nauki, kultury i sztuki.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem