Żyrardów

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Szanowni Państwo!
Dzięki ogromnemu entuzjazmowi pomysłodawcy Festiwalu – rodowitemu żyrardowianinowi Profesorowi Arturowi Krajewskiemu, a także wytrwałości i nieustępliwości organizatorów – dyrektorowi Grzegorzowi Dobrowolskiemu i głównemu koordynatorowi projektu – Marcie Ewie Olbryś oraz setkom Wolontariuszy mieliśmy okazję uczestniczyć w kilku edycjach Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk M{i}aSTO/a Gwiazd w Żyrardowie.

Patrząc na Festiwal z historycznej perspektywy, można powiedzieć, że to coroczne tygodniowe wydarzenie kulturalne gromadzi artystów, aktorów, rektorów największych polskich uczelni artystycznych w kraju, polityków, samorządowców, zagranicznych gości i przedstawicieli mediów (pisarzy, publicystów, dziennikarzy).
Przez ostatnie lata Żyrardów gościł tysiące ambasadorów kultury i sztuki z Polski i z zagranicy. Obejrzeli go i bezpośrednio uczestniczyli w nim (imprezy dla publiczności – wernisaże, koncerty, spektakle, spotkania z osobowościami świata sztuki, debaty publicystów, dziennikarzy, polityków, samorządowców) mieszkańcy powiatu żyrardowskiego, goście przyjeżdżający z Warszawy i okolic, a także z innych części kraju i co najważniejsze mieszkańcy Żyrardowa – zaintrygowani ciekawą ofertą artystyczno-kulturalną Festiwalu.

Podczas Miasta Gwiazd publiczność ma okazję obejrzeć spektakle teatralne, parateatralne i muzyczne, posłuchać koncertów oraz uczestniczyć w debatach, nie tylko artystycznych.

Organizatorzy Festiwalu stworzyli specjalne nagrody. Najważniejsze z nich to artNoble, Złoty ArtKciuk czy ŻyRybka. To one rozsławiają zarówno Festiwal, jak i nasz region na całą Polskę. Znane postacie, które specjalnie z tej okazji przybywają do Żyrardowa, można byłoby wymieniać setkami, lecz na mnie osobiście największe wrażenie wywarły spotkania z takimi tuzami polskiej kultury i polityki jak: Krystyna Janda, Krzysztof Majchrzak, Marek Żydowicz czy prof. Leszek Balcerowicz, a także koncert pięknej śpiewaczki operowej Alicji Węgorzewskiej. Festiwal Miasto Gwiazd już jest imprezą rozpoznawalną w całym kraju. Wierzę, że przy konkretnym wsparciu ze strony władz miejskich stanie się wizytówką miasta na kolejne lata i przyniesie wymierne efekty dla Żyrardowa. Może być jednym z najważniejszych elementów społecznej tkanki i motorem rozwoju całego regionu!

Uważam, że warto wspierać Interdyscyplinarny Festiwal Sztuk, ponieważ jest to impreza, która bardzo mocno wpisała się zarówno w życie kulturalne i artystyczne Żyrardowa, jak i całego kraju.

Na szczególne gratulacje zasługuje fakt, że podczas Festiwalu co roku można spotkać się z wieloma ArtGoścmi, obejrzeć setki prac wybitnych artystów, brać bezpośrednio udział w tych niecodziennych wydarzeniach. I te gratulacje należą się przede wszystkim Fundacji artHOLDING, Arturowi Krajewskiemu i jego ArtWolontariuszom.

Należy pamiętać, że robią wielką rzecz dla naszego miasta!

Z wyrazami szacunku

Wojciech Jasiński
Prezydent Miasta Żyrardowa


baner zyrardow finanse2


 

 

Mury Miasta Sztuk

odwiedziło do tej pory ponad 3500 artystów, ponad 500 znanych i rozpoznawalnych osobistości świata nauki, kultury i sztuki.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem